Milik

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ochotnicza Straż Pożarna w Miliku

Email

Ochotnicza Straż Pożarna na terenie wsi Milik założona została po zakończeniu osadnictwa w roku 1947 przez nieżyjących już Druhów Stefana Magiere i Józefa Franczyka za namową ówczesnego Komendanta gminnego- Ferdynanda Paleja. W tych czasach OSP liczyło 10 członków, którzy to w czynie społecznym wybudowali budynek remizy, który służył społeczeństwu Milika na miejsce zebrań oraz na działalności kulturalne.

W 1992 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Miliku została zarejestrowana jako stowarzyszenie z osobowością prawną w Sądzie Wojewódzkim w Nowym Sączu.
Po wyborze nowych członków zarządu, OSP przeżyła rozkwit. Nabyto samochody bojowe, budynek i teren pod nową remizą oraz ulepszyła wyposażenie. Dzięki aktywnej postawie zarządu i poświęceniu druhów zostało wykonanych wiele prac mających na celu ulepszenie jednostki.

W 1998 roku po usilnych staraniach OSP, Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie przekazał były dom nauczyciela na cele OSP Milik.

W 1996 roku jednostka zdobyła I miejsce w zawodach gminnych, po których awansowała do zawodów rejonowych. Zawody odbyły się 14.06.1997 roku w Grybowie, gdzie na 22 jednostki zajęliśmy siódme miejsce.

 

Poprawiony: sobota, 21 lutego 2015 08:09  


Zaakceptuj używanie plików cookies na tej stronie.