Milik

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rezerwat Lipowy Obrożyska

Email

ŚCIEŻKA NATURY

Ścieżka tworzy zamkniętą pętle przechodzącą przez niezwykle malownicze i przyrodniczo atrakcyjne tereny rezerwatu i jego okolice.

"Las Lipowy Obrożyska" jest unikalnym na terenie Beskid?w fragmentem dobrze zachowanego i żywotnego lasu liściastego - gradu. Głównym gatunkiem tworzącym drzewostan jest lipa drobnolistna. W rezerwacie rosną ponadto piękne okazy puszczańskiego jawora, świerka, jodły, buka a także kępa modrzewia polskiego. Wiek pojedynczych drzew sięga 200 lat, a kępy starodrzewia o przeciętnym wieku ponad 120 lat nie są rzadkością. Rezerwat ma około 100 ha powierzchni i podzielony jest na cześć pozostającą pod ochroną ścisłą oraz spory obszar drzewostanu stanowiącego rezerwat częściowy.

Na terenie rezerwatu istniała zawsze dobrze wytyczona i tradycyjnie odwiedzana sieć ścieżek spacerowych. W okresie intensywnego kwitnienia lip rezerwat ten nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o walory estetyczne, przyrodnicze, zdrowotne i wychowawcze. Ścieżka przyrodnicza wyposażona jest w tablice zawierające skondensowaną informacje naukową opisującą charakterystyczny fragment rezerwatu.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH
www.zb.eco.pl
www.muszyna.com.pl


 


Zaakceptuj używanie plików cookies na tej stronie.